ÇEKYA ve SAMSUN İŞ FORUMU VE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türkiye AB İş Diyaloğu programı kapsamında uygulamakta olduğumuz AB hibe destekli, 'AB-Türkiye İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi'nin temel amaçlarından biri de Samsun ve Çekya Oda ve firmaları arasında işbirliğini geliştirmektir.

Proje kapsamında 23-26 Eylül 2020 tarihleri arasında Çek Ticaret Odası heyeti ilimize yönelik bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek olup ziyaret kapsamında Çekya-Samsun İş Forumu düzenlenecek, Firmalar Arası İkili İş Görüşmeleri ve işbirliğine dönük kurum ziyaretleri yapılacaktır.

Çek Ticaret Odası ve Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri ile Çek firmalarının katılacağı 24 Eylül 2020 Perşembe günü Saat: 10.00 ‘da Serra Otel’de “ gerçekleştireceğimiz “Çekya- Samsun İş Forumu ve Firmalar Arası İkili İş Görüşmeler” programında Çekya ve Samsun işbirliği imkanları ele alınacak ve Çek firmaları ile üyelerimiz arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecektir.
İlimiz ve Çekya arasında işbirliği fırsatlarının değerlendireceği Çekya-Samsun İş Forumu programımıza katılımlarınızdan büyük memnuniyet duyacağız.

Saygılarımızla,

LCV: disiliskiler@samsuntso.org.tr veya 0362 432 36 26 * 132

PROGRAM
Tarih: 24.09.2020 Perşembe
Yer : Serra Otel (Ege ve Akdeniz Toplantı Salonları)
09.45 – 10.00 Kayıt
10.00 – 12.30 Çekya & Samsun İş Forumu ve İkili İş Görüşmeleri “Çek ve Türk Firmaları arasındaki İşbirliği Fırsatları”
10.00-11.00 Çekya & Samsun İş Forumu Programı
1. Salih Zeki Murzioğlu Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Başkan Yardımcısı Açılış Konuşması
2. Ilja Mazanek / Çek Ticaret Odası Dış İlişkiler Başkanı konuşmaları
3. Jan Ondrejko / Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı konuşmaları
4. Oğuz Sandıkçı / Samsun TSO Dış İlişkiler Müdürü / Proje Faaliyetleri ve Çekya ile Samsun arası işbirliği imkânları sunumu
5. Jiri Hansl / Dış Ekonomik İlişkiler Müdürü konuşmalar ve Çek firmaları tanıtım sunumu
11.00-12.30 Çek Firmaları ile Samsun Firmaları Arasında İkili İş Görüşmeleri
12.30 – 13.30 Öğle Yemeği (Serra Otel)

NOT: İş Forumunda ve firmalar arası ikili görüşme programında, sosyal mesafeye uygun oturma düzeni başta olmak üzere pandemiye ilişkin tüm tedbirler alınmış olup katılımcıların maske ve sosyal mesafe konusunda hassasiyet göstermelerini ve HES kodu sorgulaması yapılacağı için HES kodlarını bulundurmalarını önemle rica ederiz.

 


Webinarımız İlgi Gördü

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz Türkiye-AB İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi projesi kapsamında 15 Mayıs 2020 Cuma günü Saat 14.00'de “Covid 19 Sonrası Dış Ticarette Beklentiler, Fırsatlar ve AB Pazarı İçin İşbirliği Olanakları” konulu online seminerimiz ilgi gördü. Online seminerimiz aynı zamanda Samsun TSO'ya ait youtube kanalında canlı olarak yayınlandı.

Uzman Hakan AKIN Covid 19 Sonrası Dış Ticarette Beklentiler, Fırsatlar ve AB Pazarı İçin İşbirliği Olanaklarını 2 bölüm halinde sundu. COVID-19'un dış ticarete etkisi konusunda Çek Ticaret Odasından Jiri Hansl tecrübe paylaşımında bulundu.  COVID 19 Salgınıyla ilgili sürecin ne getireceğine dair önümüzü görmemizin ve neyle karşılaşacağımızın mümkün olmadığını, ticaretin daha çok online düzeyde gerçekleştiğini, üyelerinin sorunlarıyla ilgilenmek üzere 24 saat esasına göre çalıştıklarını ve onlardan gelen 2000 civarında soruyu yanıtladıklarını belirtti. Katılımcılar her iki uzmanımıza soru yöneltip-cevap alabildiler. Seminer sonunda katılımcılara AB Müktesebatı ve gereklilikleriyle ilgili bir anket uygulandı.

 


Son Farkındalık Seminerimiz Online Yapılıyor

 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz Türkiye-AB İş Köprülerinin Daha Fazla İşbirliği ve Anlayış Yoluyla Güçlendirilmesi projesi kapsamında 15 Mayıs 2020 Cuma günü Saat 14.00'de “Covid 19 Sonrası Dış Ticarette Beklentiler, Fırsatlar ve AB Pazarı İçin İşbirliği Olanakları” konulu online seminer gerçekleştireceğiz. Seminere katılmak için Lütfen linkten katılım teyitlerini veriniz.

https://www.samsuntso.org.tr/Etkinlik/Takvim

Online seminerimize katılım teyidi veren katılımcılarımıza, 15 Mayıs 2020 Cuma günü saat 13.00’te E-mail / Sms yoluyla toplantıya katılım linki gönderilecektir. İlgili link üzerinden seminerimize katılım sağlayabilirsiniz.